KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 8279367
nr 827 9367
Ulf Trotzig
(1925-2013), Sverige
Färgetsning, Ulf Trotzig (f. 1925), 81/90, signerad, 50x60
Ulf Trotzig, svensk målare, tecknare och grafiker född 1925, död 2013.
måndag 20 maj 2013
kl 19:51:18
Ulf Trotzig
Läs mer om Ulf Trotzig